• tel. 518605698,
  • e-mail: biuro@mostedu.pl

1% podatku na bazę terenową Stowarzyszenia MOST


2024-03-26
Nasze Stowarzyszenie podjęło decyzję o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy na zakup tradycyjnego gospodarstwa świętokrzyskiego, w którym chcemy uruchomić bazę terenową. Potrzebujemy Waszej pomocy.

Chcemy kupić stare gospodarstwo w Górach Świętokrzyskich. Będziemy w nim chcieli założyć terenową bazę naukowo – edukacyjną. Chcemy zachować dawne, zanikające tradycje, sposoby gospodarowania, gatunki i sąsiedztwo. To będzie miejsce naszych spotkań z Wami, naszej pracy dla świętokrzyskiej przyrody, miejsce organizacji warsztatów, kursów, obozów naukowych.

Bardzo nam pomogliście już kilka razy. Przy zbieraniu podpisów przy różnych petycjach, przekazując nam darowizny, odpisując 1,5% podatku, mówiąc wspierające słowa oraz na wiele innych sposobów. Dzięki temu wszystkiemu jesteśmy, działamy już 14 lat, załatwiamy wiele, wiele spraw, kupujemy sprzęt niezbędny do prowadzenia badań przyrodniczych, zlecamy wykonywanie ekspertyz profesjonalistom.

 Jeszcze raz potrzebujemy wsparcia i tym razem dużego. Powiemy Wam dlaczego warto nas wspierać:
Bo jesteśmy niezależni i nie reprezentujemy żadnych polityków ani żadnych interesów poza interesem Przyrody. Ona może sobie „sama poradzi” ale z pewnością sama nie zawalczy z urzędniczą bezdusznością i inwestycyjną chciwością.
Bo jesteśmy wytrwali, konsekwentni i skuteczni w zabieganiu o respektowanie prawa ochrony przyrody i prawa do informacji.
Bo opieramy się na wiedzy, doświadczeniu i pracy specjalistów.
Bo informujemy a nie utajniamy.
Bo wbrew wszystkiemu mamy nadzieję.
Bo lokalnie to globalnie.
Bo Łysiec, bo Krzemionki, bo świętokrzyskie lasy, bo powiększanie ŚPN, bo Orange, bo wspieramy społeczności lokalne, bo popielice i nietoperze, bo przeplatki aurinie i czosnek siatkowaty, bo wiatraki i fotowoltaika „tak” ale nie zawsze i nie wszędzie, bo…edukacja tysięcy dzieci i młodzieży.

 Z tych powodów mamy śmiałość prosić Was jeszcze raz o wsparcie swoim 1,5% podatku lub darowizną. Serdecznie dziękujemy za Waszą wszelką pomoc.
Tu znajdziecie nas na Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/6g9ywy?fbclid=IwAR3aUx9Bis7qD5M4XrAB4a_-qWqhC9q8noPoHVNlKhL6Q20TOscdIN4KNuo_aem_AcTgix_ZMCfR-Mq8c6Da3vOhMwQAQ5VATb2tzUvln9I_na5yWMssN8Pxj18VoqMOQ1rQC86IZ4JmDSqU5q3ddwjL